کتاب رهایی از وسواس فکری

به نام خدا

بالاخره با  توکل به خدا کتابی که قولش را از قبل داده بودم امروز به مرحله چاپ رسید و انشاالله اولین روز عرضه کتاب در نمایشگاه کتاب تهران  می باشد که امیدوارم از این کتاب استقبال نمایید.

مختصری در مورد کتاب پیش رو:

انگیزه ابتدایی نوشتن این کتاب درگیری هایی است که نویسنده کتاب با حملات اضطراب (پانیک) داشته است. او در مصاحبه های خود به دورانی سخت و تاریک در زندگی خود اشاره می‏کند، به ترس‏هایی که تنها افراد دچار اضطراب‏های مزمن می توانند آن را درک کنند. آقای دونا با آشنایی که از حملات اضطراب داشته و نیز با مطالعاتی که در این زمینه انجام داده است به روشی برای کنترل آن دست یافت. وی از سال 2001 از این روش برای کمک به افراد درگیر این نوع اختلال استفاده نمود و با توجه به این که این روش موثر واقع شد، شروع به نگارش این کتاب نمود.

سید حمید شجاع الدین

دونا روش خود را با الهام از نتایج مطالعاتی دو فرد ارائه نمود، این دو شخصیت برای جامعه روانشناسی افرادی شناخته شده‏ اند که عبارتند از :

 

 

کلرویکس

1- خانم دکتر کلر ویکس

شاید کتاب اعصاب آرام خانم کلر ویکس برای خوانندگان ایرانی شناخته تر باشد. او در کتاب خود به بیان حملات اضطراب می پردازد و مراحل مختلف آن که فرد را درگیر خودش می سازد معرفی می کند. در حقیقت خانم دکتر کلرویکس خود نیز دچار حملات اضطراب بود و در مصاحبه ای به آن اذعان می کند. او در جواب سوالی که "آیا شما همچنان درگیر حملات اضطراب هستید؟" بیان می کند که بعضی از شب ها به علت حملات اضطراب از خواب بیدار می شود. اما آن را به عنوان ضعف بزرگی برای خود نمی بیند و با روش هایی که در کتابش ارائه می کند به بسیار از افراد با اختلال اضطراب و افسردگی کمک می کند.

2- دکتر ویکتور فرانکل

کتاب معروف انسان در جستجوی معنا کتاب شناخته شده ای در جهان می باشد که با شرح حال زندگی خود در جنگ جهانی دوم و از دست دادن تمامی اعضای خانواده اش شروع می شود و در انتها با تفکرات قویی که در مسیر خود پیدا می کند به ارائه روش درمانی خاص خود تحت عنوان لوگو درمانی دست می یابد که به تعریف بسیاری از اختلالات روانشناسی می پردازد.

نویسنده با توجه با آموخته های خود و نیز روش های مختلفی که در طی چندین سال با افراد درگیر با اختلالات اضطرابی استفاده نموده است به آموزش روش خود برای کنترل حملات اضطراب می پردازد که استقبال بسیار خوبی از این کتاب صورت گرفت و بیش از 700 هزار نسخه از این کتاب به فروش رسیده است.

 

مطالب کتاب "رهایی از وسواس فکری"

 

 

1- توقف حملات اضطراب

 

2- توقف حملات اضطراب در شرایط مختلف از جمله در زمان رانندگی ، سخنرانی ، سفر با هواپیما و ترس از بیرون آمدن از خانه

 

3- کاهش اضطراب فراگیر با تکنیک های مختلف

 

4- ترسهای غیرمنطقی و رایج در دوران حملات اضطراب و پاسخ به تمامی آنها

 

5- اثرات متفاوت حملات اضطراب روی بدن ( پاسخ سیستم عصبی درگیر یا فرار) و راه های پیشنهادی برای کاهش هر کدام از این نشانه ها

 

6- افکار ناخواسته و آزاردهنده تکراری

 

7- راه های پیشنهادیی برای اختلال خواب و بی قراری در اثر حملات اضطراب

 

8- شکست های دوران بهبود از حملات اضطراب و راه پیشنهادی برای آن

 

و بسیاری از موارد دیگر مرتبط با حملات اضطراب

 

برای تهیه این کتاب به صورت آنلاین و دریافت آن از طریق پست به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://shop.relaxzone.ir


/ 0 نظر / 818 بازدید