گزارشی از انجمن اختلالات اضطرابی

سلام

خوب یک هفته از شروع انجمن اضطراب می گذرد و خدا این فرصت را به من داد که در خدمت دوستان باشم در اینجا لازم می دانم گزارشی از سایت منطقه آرامش RelaxZone.IR به شما دوستان بدهم:

در این هفته مواردی که به انجمن اضافه شدند عبارت بودند از :

تعریف کامل از علائم :

وسواس فکری

وسواس عملی 

هراس از جمع 

فوبیا ( ترس از بیرون آمدن از خانه)

اختلال اضطرابی بعد از حادثه (PTSD)

داروهای مختلف اعصاب و روان برای وسواس فکری و عملی مانند سیتالوپرام ، فلوکستین و در مورد اختلالات رایج در زمان اختلالات اضطرابی اشاره شد که عبارت بودند از :

اختلال خواب (Sleep Disorder) که شامل موارد :

 ناتوانی در خوابیدن، بیدارماندن در طول شب و یا زود از خواب بیدار شدن ، کابوسها ، وحشت های خواب ، بی خوابی زیاد ، راه رفتن در خواب ، سندروم پاهای بی قرار(RLS)، وقفهٔ تنفسی درخواب (Sleep Apnea)، اختلال حرکت پریودیک اندامها(PLMD).

اختلال دستگاه گوارش ( Digestive Disorders) که شامل تعاریف و روشهای درمانی آن شامل موارد زیر بود :

سندرم روده تحریک پذیر(IBS)، التهاب معده ، بیماری رفلکس معده ، عدم تحمل لاکتوز، سوزش معده، کولیت اولسراتیو ، زخم معده و بیماری کرون

سندرم اختلال خستگی مزمن(CFS) و فیبرومیالژی (Fib & CFS) که شامل موارد زیر بودند: 

. فیبرومیالوژی باعث خستگی، درد عضلانی و نقاط حساس (tender points) می شود. tender points قسمت هایی از گردن، شانه ها،کمر، لگن ، بازوها و پاها می باشد که با لمس آنها باعث ایجاد درد می شود. افراد با فیبرومیالوژی نشانه هایی از جمله مشکل در خوابیدن، خشک و سفت بودن بدن در صبح، سردرد و مشکل در حافظه. نشانه های سندرم اختلال خستگی مزمن(CFS) : درد عضلانی، مشکل در حافظه، مشکل در خواب، سردرد و درد در گلو.

و کاربران زیادی که به جمع ما اضافه شدند و تجربیات خودشان را در انجمن اضطراب قرار دادند.

 

با آروزی موفقیت برای تمام دوستان با وسواس فکری و عملی 

 

انجمن اختلالات اضطرابی 

RelaxZone.IR

/ 3 نظر / 209 بازدید
maryam

سلام ، شما برای اين مسأله ی وسواس و اضطراب دکتر خوبی می شناسين؟ اگه ميشه بهم معرفی کنين

الهام

وبلاگ پرباری دارید.مطالب روانشناسی تون جالب بود. بدرود!

ساجده

سلام.خسته نباشید.من یه مدتیه که دچار وسواس فکری شدم ودایم فکر میکنم که مشکل قلبی دارم والانه که سکته قلبی کنم .باوجود اینکه از طرف متخصص قلب معاینه هم شدم وبه من گفته هیچ مشکلی ندارم ولی لحظه ای نمی تونم این فکرو از سرم بیرون کنم . ضمن اینکه به مساله مرگ هم خیلی فکر میکنم. به خود مرگ به لحظه جداشدن روح از بدن و هرروز که از خواب پا میشم فکر میکنم امروز قراره بمیرم.من همیشه زندگیه پراسترس وپراز فشار روانی داشتم الان دیگه بااین وضعیت زندگیم بدترهم شده. بیشتر مواقع فشارم پایینه وبدنم سرده دستام وبدنم میلرزه دایم احساس نفس تنگی دارم.ازطرفی امکان رفتن پیش روانشناس یا روانپزشک روهم ندارم.شما تکنیکی بلد هستید که ارومم کنه؟