مکمل ها

سلام

در زمانی که افراد در دوران اضطراب و حمله وسواس فکری هستند متاسفانه تغذیه مناسبی شاید نداشته باشد باید افراد بدانند که دوران وسواس فکری و اضطراب های بالا تغذیه مناسب اهمیت دارد. البته تحقیقاتی روی عناصر حیاتی بدن در دوران وسواس فکری انجام شده است تا ببینند که کدام از عناصر در بدن در این دوره کم است.

خوب یکی از مهمترین مواردی که به آن اشاره می شود ویتامین B است می دانیم که بدن این ویتامین را درست نمی کند و نیاز دارد که حتما این ویتامین برای بدن تامین شود. در تحقیقی که در ژاپن روی 21 شرکت کنند با اختلالات اضطرابی و حمله وسواس فکری (پنیک) صورت گرفت مشاهده شد که  آهن و ویتامین B در خونشان کم می باشد.

ویتامین ها می توانند اثرات متفاوتی روی بدن بگذارند یکی از مواردی که در دوران افسردگی اشاره می شود ویتامین C می باشد که می تواند روی خلق و خوی افراد تاثیر بگذارد البته مقدار مصرف ویتامین ها هم اهمیت دارد که بهتر است از مشاور تغذیه استفاده شود.

خیلی خوب است زمانی که مضطرب هستید و حس های عجیبی را احساس می کنید روی آشپزی غذایی سالم برای بدنتان وقت بگذارید. شما برای سلامتی تلاش می کنید و سلامتی بدن یکی از مواردی است که باید برای آن هم زمان بگذارید.

البته ویتامین B برای بعضی از افراد اثر عکسی برای اضطراب می گذارد. به نظرم خوب است در مورد غذاهایی که مصرف می کنید و شاید باعث اضطراب و آرامش شما هم می شود در این پست حرف بزنید

/ 15 نظر / 97 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمانه

اینطور که فهمیدم با گرسنگیم به اضطربم دامن می زنم. من اصلا اهل شیرینی نیستم!البته یه مقدار کمبود وزن هم دارم. پس برای کم شدن استرسم بهتر نوشیدنی زیاد بخورم وکلا غذاهای چرب وشیرین رو بزارم کنار ومیوه هم بیشتر بخورم. من تا حالا هیچ قرصی به جز مسکن برای سردرد استفاده نکردم ،قبل از امتحان رانندگی دوستانم قرص آرامبخش میخوردن،جدیدا به سرم زده قبل از مواردی که گفتم دچار هیجان واضطراب میشم قرص آرامبخش بخورم! مثلا شما گفتین آهن وویتامین ب اضطراب و کم میکنه منم همینا رو بخورم؟

حمیدرضا

سلام مواد مغذی برای مغز عبارت اند از ویتامین های گروه بی و سی و امگاه 3 ما برای اینکه در آینده دچار آلزایمر نشویم این ویتامین ها را به صورت مکفی مصرف کنیم

حمیدرضا

کما اینکه برای درمان شرایط فعلی ما نیز کاربرد دارد به خصوص مصرف روزانه فولیک اسید

آرش

سلام.من از اثر موز هم زیاد شنیدم.موز برای مغز و ترشح سرتونین خوبه.با تشکر از حمید آقا و دوستان برای نظرخواهی.

حمیدرضا

سلام حمیدخان از سایت جدید چه خبر

ریحانه

سلام خوبید؟نظرم حتما باید درمورد عنوان پست باشه اقا حمید؟

ریحانه

من و خدا سوار یك دوچرخه شدیم. من اشتباه کردم و جلو نشستم و خدا عقب. فرمان دست من بود و سر دوراهی ها دلهره مرا می گرفت. تا این که جایمان را عوض کردیم. حالا آرام شدم و هر وقت از او می پرسم که کجا می رویم؟ برمیگردد و با لبخند می گوید: "تو فقط رکاب بزن" 

ریحانه

برای اینکه هرروز فکرمون درگیر درست و غلطی تصمیماتمان نشه میشه سکان زندگیمونو بسپاریم به خدا...ایشالا همه موفق بشیم.

ریحانه

[لبخند][گل]

محمدحسین

[تایید]