حمله پانیک چه احساسی دارد؟

سلام

در مورد حمله پانیک ( حمله وسواس فکری) شاید تجربیات زیادی داشته باشید که متاسفانه خیلی از افراد این نوع حملات را درست درک نمی کنند البته در پستی در این وبلاگ به علائم حمله پانیک اشاره شد در این پست می خواهیم از تجربیات فردی دیگر که بسیار خوب حمله پانیک را توصیف کرده است را در این قسمت برای شما آورده ام.

نویسنده : خانم مک کارتی  : عکاس ، هنرمند و کارشناس تغذیه.

برای چندین سال دچار حملات پنیک شده ام ، در این سالها متوجه شده ام که توضیح این حالات برای افراد دیگر بسیار سخت است. بیشتر افرادی که آن را تجربه نکرده اند نمی توانند درست آن را درک کنند.

حال شما چطور می توانید حس مردن و یا اسیر بودن با این حالت برای همیشه را برای کسی توضیح دهید که واقعا فکر نکند که شما دیوانه هستید؟ این واقعا سخت است که در هنگام حملات پنیک نمی دانید به چی نیاز دارید. می خواهم در ادامه توصیفی( البته این حس برای هرکسی متفاوت است) را برای شما ارائه کنم:

این حس شبیه این است که توسط همه چیزهایی که در اطراف شما هستند در یک زمان احاطه می شوید.

 همه چیز در اطرافتان، ذهن و بدنتان را تحریک می کند. هرچیزی چه صدا چه احساس چه تصویر می تواند شما را کاملا در احاطه خودش قرار دهد و هر تصوری، کاملا رنگ واقعیت به خودش می گیرد. و آن تصور و خیال می تواند هر فکری باشد که روی ذهن ، احساسات و هر قسمتی از بدنتان اثر می گذارد.

صدایی که به گوشتان می رسد توی ذهنتان مرتبا تکرار می شود و روی ذهن و بدنتان اثر زیادی می گذارد.هر صدا یا مکالمه ای افکارتان را تحت تاثیر خودش قرار می دهد و آن افکار مرتبا برای آدم تکرار می شود.

دنیا به نظرتان  کوچک شده است و شما درون آن فضای کوچک احساس می کنید که ناتوان شده اید. دوست دارید  فرار کنید اما نمی دونید به کجا فرار کنید.

 احساس می کنید که جایی گیر افتاده اید و دیگر خودتان نیستید.

لرزش از انگشتان دستتان تا انگشتان پایتان گسترش می یابد و پاهایتان به لرزش شدید می افتد و نمی توانید به راحتی بایستید. قلبتان تند می زند و احساس دل پیچه می کنید و فکر می کنید که در حال استفراغ هستید، به درستی نمی توانید چیزی را ببینید.....

برای ادامه این مطلب به انجمن تخصصی اختلالات اضطرابی به آدرس زیر مراجعه نمائید.

www.RelaxZone.IR

/ 1 نظر / 199 بازدید
مهدی

دوست عزیزم اصلا ناراحت نباش چون خیلیاز ادم ها این حملات راتجربه کرده اند فقط از شما چند خواهش دارم که حتما ان را انجام دهید اول اینکه با یک مشاوره خبره در ارتباط باشید گام بعد شرکت در کلاس های طرحواره درمانی است اخرین گام اینکه ز اصل تناقض استفاده کنید مثلا به خانمی که می ترسد هنگامی که خواستگار می اید دستش بلرزد یا تپق بزند گفته می شود عمدا صدایت را بلرزان یا به خودت بگو که من می خواهم سوتی بدهم در اخر اینکه هیچ دارویی چون ایمان به خدا نیست