قرص های اعصاب برای وسواس فکری

سلام

من قبلا در مورد قرص های اعصاب توضیحاتی دادم الان می خوام قرص هایی که کلا برای وسواس فکری و اختلالات اضطرابی تجویز می شود را برای شما معرفی کنم.

قبل از اینکه کاملا به صورت علمی حرف بزنم دو نکته می خوام بگم :

1- من دیگر توصیه ام قرص اعصاب نیست و چون دوستان مرتبا سوال کرده اند می خوام  قرص های اعصاب را معرفی کنم تا بدانید چه قرصی را دارید مصرف می کنید چون جایی دیدم خانمی ناراحت بود که دکتر اش قرص مخصوص وسواس فکری رو براش تجویز نمی کرد حالا می خوام دقیق در موردش حرف بزنم

2- دوستانی که الان اضطراب دارند و تا حدودی وسواس دارند بگذارند اضطرابشان پایین بیاید بعد این مطلب رو بخونن ( چیز خاصی نیست) چون کسی که وسواس دارد کوچکترین چیزی می تونه باعث وحشتش بشود هدف از دارو تنها برای معالجه شما می باشد پس بهتر است اطلاعاتتون را کامل کنید

برای وسواس فکری دو نوع قرص مصرف می شود :1- قرص های ضد افسردگی 2- قرص های ضد اضطراب

 

قرص ضد افسردگی :

این قرص ها آرامش بخش های قوی تری هستند و برای موارد متنوعی تجویز می شوند که در زیر لیست معمول انها و موارد مورد استفاده انها آورده شده است:

1- فلوکستین: وسواس عملی (OCD) ، افسردگی، وسواس فکری، اضطراب از اجتماع(social anxiety)، اختلال اضطراب پس از حادثه ( PTSD) ، اضطراب فراگیر(generalized anxiety)

برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد عوارض و اثرات قرص روی افراد به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://forum.relaxzone.ir/index.php?board=18.0

( تعریف آخرین مورد یکم پیچیده است! در واقع همان اضطرابی که بعضی از صبح ها داریم و علتشون رو نمی دونیم)

2- فلووکسامین: وسواس عملی (OCD) ، افسردگی، وسواس فکری، اضطراب از اجتماع(social anxiety)، اضطراب فراگیر(generalized anxiety)

3- سرترآلین(زولوفت):وسواس عملی (OCD) ، افسردگی، وسواس فکری، اضطراب از اجتماع(social anxiety)، اضطراب فراگیر(generalized anxiety)

4- سیتالوپرام:  افسردگی، وسواس فکری، اضطراب فراگیر(generalized anxiety)

 برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد عوارض و اثرات قرص سیتالوپرام روی افراد به آدرس زیر مراجعه نمایید

http://forum.relaxzone.ir/index.php?board=18.0

قرص های ضد اضطراب:

قرص های ضد اضطراب قرص هایی است که اثر آرامش بخش کمتری دارد ولی سریع و موثرتر اثر می گذارد و بابت همین تجویز بسیاری از متخصص ها است

1- آلپرازولام(زاناکس): وسواس فکری، اضطراب فراگیر، فوبیا، ترس از اجتماع، وسواس اجباری

البته خیلی از افراد که زاناکس را مصرف می کنند می گن نوع خارجی اش اثر می کند و مدل های ایرانی اش اثرش احساس نمی شود

2- کلونازپام: وسواس فکری، اضطراب فراگیر، فوبیا، ترس از اجتماع

3- دیازپام(والیوم):  اضطراب فراگیر،وسواس فکری، فوبیا

4- لورازپام(آتیوان): اضطراب فراگیر،وسواس فکری، فوبیا

  این هم از لیست قرص ها برای دیدن بیشتر قرص ها و درجه رضایت افراد می توانید به اینجا مراجعه کنید

شاید سوالی که مرتبا در مورد این قرص ها شود در مورد عوارض اش باشد 

اولا اینکه باید زیر نظر دکتر دارو ها را مصرف کنید تا ببینید که کدامیک با شما سازگارتر است و برای مواقعی باید دوز آن را بالاتر برد  یادمه به چهار قرص فلوکستین رسیده بودم که حسابی ناراحتم می کرد چون به نظرم قرص اعصاب قوی شده بود!( اینا همه اش از حس ترس و اضطراب که ببینید چطوری می تونه روش اثر بذاره)

دوما قرصی که با شما سازگار شود مطمئنا مزایایش اش بیشتر از عوارض اش است

این هم برای دوستان عزیزم انشاالله خودم روزی توی همین وبلاگ کتابی را معرفی می کنم تا به کمک آن بتوانید وسواس فکری را متوقف کرده و سطح اضطرابتان را کاهش دهید.

/ 11 نظر / 609 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هپل

یه توضیح درباره آسنترا بده چقدر مفیده وایا اعتیاد اور هست یا نه؟

حمزه علیزاده

سلام... بسیار مطالب جالب و خواندنی و آموزنده ایی دارید...[گل] hamzehalizadeh.persianblog.ir

علی

سلام! این بخش از مطالب را خواندم. بخوبی اشاره شده وجامع توضیح داده شده. انشا الله همیشه موفق و موید باشی (علی ساعتی)

سحر

سلام ، من چندروزه که با وبلاگ شما آشنا شدم ، ولی هر روز سر می زنم و این دومین نظریه که می ذارم . من زمستون پارسال دوباره می خواستم ارشد امتحان بدم که هیچی نرسیده بودم بخونم ، نزدیک کنکور اینقدر حالم بد بود همیشیه ثپش قلب و احساس تهوع داشتم تا اینکه 2 هفته به کنکور نتیجه گرفتم که سر جلسه نرم . رفته بودم پیش یه متخصص قلب که برام سیتالوپرام و قطره ی ضد افسردگی داد ، به من هم مدام می گفت چقدر مضطربی . راستش یه هفته که این قرص رو مصرف کردم ، دیدم اینکه پلکم همش می پرید خوب شدو آرامش بیشتری دارم ولی داداشم پزشک عمومیه گفت خودت رو به این داروها معتاد نکن ، اگه تو افسرده باشی پس ما چییم دیگه ، به نظر خیلی شاد و پرانرژی هستم ، ولی از دورن داغونم ، هیچ کس نمیدونه گودی دور چشمم به خاطر اینه که هر شب قبل خواب گریه می کنم . این که نوشته بودی خیلی مهمه که یه نفر این جور افراد رو درک کنه ، خیلی مهمه ولی من وقتی از استرس هام برای دوستام و اطرافیانم میگن . بدتر به من میگن وای تو رو که می بینیم یاد شب های امتحان می افتیم .

حمید رضا حسین زاده

سلام دوست من بنده مدیر یک مرکز کودکان بی سرپرست هستم واز سر مجبوری به مدت یک سال از قرص آلپرازولام استفاده میکنم صبح نیم و شب نیم :آیا بنظر شما برای من خطر ناک نیست .خواهش میکنم جواب من را بدهید . دوستتون دارم

فاطمه

به نظر من این داروها هیچ فایده نداری بدتر بیمار ناسالم تر می کنه با دارو هیچی درست نمیشه باید با ورزش کردن و جلوگیری از افکار منفی و باطل خودمان درست کنیم این مشکلات روحی همشون از تنهایی و گوشه نشینی حاصل میشن آدم باید خودشو مشغول کنه فقط همین .دارو بدتر میکنه به نظر من ،روانشناسان بهتر از این روانپزشک ها هستن هیچ موقع روحیه با دارو درمان نمیشه باید خودسازی شروع کرد اینا فقط به فکر پر کردن جیب شونن دلشون به امثال ما نمیسوزه چند روز پیش من رفته بودم روان پزشک نزدیک 300 داده بودم تست شخصیت دادم اما با کمال پرویت تست گم کرده بودن و بعد از چند تا سوال کوتاه تصمیم گرفت که به من دارو بده بدون که به عمق زندگی من پی ببره راه کاری بده بعد از مصرف داروها حالات عصبی و استرس و بی قراری تو من بوجود آورد که هر روز با مصرف دارو بدتر و بدتر میشه !

حجت

سلام.دوست عزیز مطالب بلاگ شما به من هم کمک کرد و با اینکه من ۳ هفته با وسواس فکری دست و پنجه نرم کردم تونستم طی ۵ روز خودم رو درمان کنم.دارو + کوهنوردی روزانه + مهمترین نکته بلاگ شما(اینکه باید پذیرفت این بیماری درمانش طولانیه و باید ترس رو تحمل کرد و باش دوست شد). این نکته واقعا به من کمک کرد.من تمام حالاتی که شما دارید رو داشتم و از کار و زندگی افتادم.اما الان ۳روز هست که دیگه کاملا آرامم.یه دنیا ممنون.ایشالا که کتاب پرفروشی بشه. در مورد دارو های ضد اضطراب می خواستم بگم که این دارو ها یکم قدیمی هستن و اعتیادآور.جدیدترین قرص موجود که اعتیاد آوری تقریبا نداره و واقعا عالی هست قرص بوسپیرون هست و خواب آوری هم نداره و برای مشکلات خواب هم میشه از قرص زولپیدم استفاده کرد که این هم اعتیادش خیلی کمه و کیفیت خوابش هم بسیار بهتر از داروهای دیگه هست.اینا داروهایی بود که همراه با سرترالین دکتر برای من تجویز کرده بود.تنها راه درمان این بیماری همینه که بپذیریدش اما نیاز دارید که چندین روز پشت سر هم از تنهایی در بیاید و اطرافیان رو مجاب کنید همکاری کنن و نگذارن تنها بمونید تا ترس ها فراموش بشن + دارو.اینجوری سریع درمانید..

جدیدا ونلافاکسین امده کم عارضه است وخوبه من ازش راضیام

لیلا

سلام من اولین ماه مصرف قرص ضد بارداری یاسمین حامله شدم طبق نظر دکتر ماه دوم هم ادامه دادم بدون اینکه متوجه بشم حامله م آیا مصرف این قرصها تاثیر روی جنین نمیگذارد خطرناک نیست؟