با سلام

امروز می خوام  زندگی یک خارجی رو که وسواس فکری داره و  براتون ترجمه کردم توی این پست بزارم  امیدوارم اگر وسواس فکری دارید این مطلبو با کوچکترین ترسی بخونید این مطلبو ترجمه کردم تا تجربیات دیگران رو ببینید و بدونید تنها نیستید .

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

من روشهای مختلف درمانی ، مواد مخدر و مشروبات الکلی را امتحان کردم. و به برداشت عمومی مردم رسیدم که این (وسواس فکری ) یه بیماری روانی هست.

خوشبختانه در آخرین قرار سخنرانی از من برای سخنرانی صرف نظر شد که باعث آرامش من شد.

تصور کنید شما به عنوان یک مخاطب هستید و من باید برای شما سخنرانی کنم. این کارایی هست که من برای این جلسه انجام می دهم. برای 4 ساعت یا بیشتر من اولین نصف میلی گرم زاناکس مصرف می کنم.( من یاد گرفتم اگر این کار رو دیر انجام بدم قرص دیگه نمی تونه روش اثر بذاره).سپس حدود یک ساعت بعد نصفه ی دیگه زاناکس را استفاده می کنم و احتمالا 20 میلی گرم اندریال. (در حقیقت یک قرص زاناکس بهمراه اندریال که به عنوان داروهای ایجاد کننده فشارخون ممعروف هستند استفاده می کنم. و یا قرص های بتا که باعث تعدیل نشانه های اضطراب می شوند که در نهایت از محرک های اضطراب جلوگیری می کند این محرک ها عبارتند از : عرق کردن، لرزیدن ، حالت تهوع ، آروغ زدن ، دل پیچه ، منقبض شدن گلو و سینه که همه اینا باعث سکوت من می شود). به همراه قرص ها ویسکی و به احتمال زیاد ودکا استفاده می کنم که این دو مورد بوی کمی برای تشخیص توی تنفس دارند.حتی دو قرص زاناکس و یک قرص اندریال برای آرام کردن افکار تند کافی نیست برای نگه داشتن سینه و گلو از انقباض که باعث میشه نتونم حرف بزنم نیاز به الکل برای آرام کردن همه چیز دارم چون برای آرام کردن همه موارد دارو برای من جواب نمی دهد. در حقیقت به احتمال زیاد دومین جرعه را می نوشم بله حتی اگر این سخنرانی با شما ساعت 9 صبح باشه اینکار  15 تا 30 دقیقه قبل از این ملاقات انجام می دم. پیش سخنران ها  این فرصت را به من می دهند که به صورت یواشکی از فرصت استفاده کنم و یک جرعه بنوشم.

همیشه مقداری داروی زاناکس در جیبم قرار می دم( در بعضی از موارد احساس می کنم باید بازم بیشتر مصرف کنم) و همچنین یک یا دو بطری کوچک ودکا استفاده می کنم. من همیشه با احتیاط دومین جرعه را می نوشم چون هنگام مواجه با اضطراب عطشم برای نوشیدن ودکا زیاد می شود در حقیقت در این مواقع منعم برای نوشیدن به کمترین حد می رسد و قضاوتم در مورد همه چیز کم می شود که به علت استفاده از مشروبات الکلی  و داروهای دارای بنزودیازپین ها هست که مصرف کرده ام. خوب اگر از این روشها استفاده نکنم چه اتفاق می افتد؟ در این مواقع به شدت عرق می کنم صدام لرزش خفیفی پیدا می کند و توجهم کم میشه و یا به احتمال زیاد قبل از شدت گرفتن آن از صحنه فرار می کنم. در واقعه من یخ می کنم ریاضت می کشم و در بعضی از مواقع بر روی صحنه و قبل از ارائه مجبور به ترک جلسه می شوم.

بله من می دانم روش من با ترسم از سخنرانی عمومی روشی سالمی نیست این روشی خطرناک است اما این روش برای من کار می کند. تا زمانیکه من قرص های زاناکس و روش های نوشیدنی خودم را دارم فقط یه اضطراب آرام برای چند روز قبل از سخنرانی دارم در غیر اینصورت ترسهای شدید و بدون وقفه ای برای چندماه دارم.

من دوست داشتم که اعلائم کنم که وسواس فکری من اخیرا بهتر شده که اینطور نیست و حتی به اضطراب سخنرانی عمومی محدود نمیشه. توی عروسیم زیاد عرق کردم که حسابی لباسهامو خیس کرد و یه لرزش شدید داشتم که حتی تا حجله هم باهام همراه بود و اصلا ترکم نمی کرد اونم شبی که برای همه دوست داشتنی ترین شبه. توی تولد اولین بچه ام که پرستار اومد در مورد زایمان به من توضیح بده از فرط ترس صورتم مثل گچ سفید شد و حسابی دلسرد شدم. من همه ملاقات ها رو کنسل می کردم از امتحانات فرار می کردم درحین مصاحبه شغلی ناتوان می شدم و از موارد پرواز با هواپیما، مسافرت با قطار ، رانندگی با ماشین و حتی از یه پیاده روی ساده در خیابان دوری می کردم. تو روزهای معمولی کارای معمولی انجام می دم مانند کتاب خوندن، دراز کشیدن روی تخت ، حرف زدن با تلفن، نشستن توی ملاقات، بازی تنیس من هزاران دفعه از فرط ترس دچار مصیبتهایی همچون سرگیجه ، تهوع ،  لرزش و علایمی دیگری که روی بدنم اثر می گذاشت شدم. در این مواقع من همیشه متقاعد می شدم که مرگ یا حتی چیزی بدتر از آن قریب الوقوع هست

من علاوه بر ترس در سخنرانی عمومی، فوبیاهای دیگری از جمله : گیرافتادن، ارتفاع ، غش کردن ، دور از خانه بودن ، کثیفی ، پنیر ، پرواز ، استفراغ و به صورت طبیعی از استفراغ در هنگام پرواز.

خوشبختانه در زندگی دچار تراژدی خاصی نشدم. من هیچ وقت زندانی نشدم هیچ وقت توی بیمارستان بستری نشدم هیچوقت به کسی اهانت نکردم هیچوقت اقدام به خودکشی نکردم و از کارم اخراج نشدم 

 خوب اینا همه جز موفقیتامه