سلام

خوب یک هفته از شروع انجمن اضطراب می گذرد و خدا این فرصت را به من داد که در خدمت دوستان باشم در اینجا لازم می دانم گزارشی از سایت منطقه آرامش RelaxZone.IR به شما دوستان بدهم:

در این هفته مواردی که به انجمن اضافه شدند عبارت بودند از :

تعریف کامل از علائم :

وسواس فکری

وسواس عملی 

هراس از جمع 

فوبیا ( ترس از بیرون آمدن از خانه)

اختلال اضطرابی بعد از حادثه (PTSD)

داروهای مختلف اعصاب و روان برای وسواس فکری و عملی مانند سیتالوپرام ، فلوکستین و در مورد اختلالات رایج در زمان اختلالات اضطرابی اشاره شد که عبارت بودند از :

اختلال خواب (Sleep Disorder) که شامل موارد :

 ناتوانی در خوابیدن، بیدارماندن در طول شب و یا زود از خواب بیدار شدن ، کابوسها ، وحشت های خواب ، بی خوابی زیاد ، راه رفتن در خواب ، سندروم پاهای بی قرار(RLS)، وقفهٔ تنفسی درخواب (Sleep Apnea)، اختلال حرکت پریودیک اندامها(PLMD).

اختلال دستگاه گوارش ( Digestive Disorders) که شامل تعاریف و روشهای درمانی آن شامل موارد زیر بود :

سندرم روده تحریک پذیر(IBS)، التهاب معده ، بیماری رفلکس معده ، عدم تحمل لاکتوز، سوزش معده، کولیت اولسراتیو ، زخم معده و بیماری کرون

سندرم اختلال خستگی مزمن(CFS) و فیبرومیالژی (Fib & CFS) که شامل موارد زیر بودند: 

. فیبرومیالوژی باعث خستگی، درد عضلانی و نقاط حساس (tender points) می شود. tender points قسمت هایی از گردن، شانه ها،کمر، لگن ، بازوها و پاها می باشد که با لمس آنها باعث ایجاد درد می شود. افراد با فیبرومیالوژی نشانه هایی از جمله مشکل در خوابیدن، خشک و سفت بودن بدن در صبح، سردرد و مشکل در حافظه. نشانه های سندرم اختلال خستگی مزمن(CFS) : درد عضلانی، مشکل در حافظه، مشکل در خواب، سردرد و درد در گلو.

و کاربران زیادی که به جمع ما اضافه شدند و تجربیات خودشان را در انجمن اضطراب قرار دادند.

 

با آروزی موفقیت برای تمام دوستان با وسواس فکری و عملی 

 

انجمن اختلالات اضطرابی 

RelaxZone.IR